Advertentie
Advertentie
maandag, 22 november 2021 17:34

’Izak zet net een stapje meer voor ons en dat waarderen wij enorm’’

Schiedam Nieuwland, de Staatsliedenbuurt om precies te zijn, heeft per direct een andere wijkagent. Izak van der Vliet, de vertrouwde wijkagent in de buurt, moet de wijk verlaten. Volgens zijn leidinggevende staan andere buurten onder water en is Izak daar als wijkagent nodig.
‘’ Wij denken dan, onder water, er worden twee wijkagenten omgeruild van positie. Behoudt onze wijkagent gewoon’’, vertelt Sonja Rietkerken, bewoonster van de buurt.

De buurt, die naar eigen zeggen ‘vecht’ voor een schone en veilige wijk, is het niet eens met het besluit en willen niet dat de wijkagent nu zijn werk moet voortzetten in West. Volgens Sonja gebeurd er op dit moment teveel, om nu een andere wijkagent neer te zetten. ‘’Wij als bewoners van de Staatsliedenbuurt zijn begonnen met het opknappen, met het verbeteren van de samenhang, van de veiligheid. Daar hebben we nu stappen ingezet. Izak zelf geeft aan nog niet klaar te zijn met de Staatsliedenbuurt en wij vinden zelf ook niet dat hij al klaar is.’’

Izak vertelde maart 2020 aan SCHIE waarom hij bij de politie is gegaan: "De politie trok me altijd heel erg en een beetje het geijkte verhaal: mensen willen helpen. Ik denk dat met name als wijkagent net dat stukje verschil kan maken voor de bewoners".

Om te laten horen dat de bewoners het niet eens zijn met het besluit, is er een petitie gestart. ‘’ Uiteindelijk is het hoe meer, hoe beter en hoe krachtiger ook de boodschap. Als we voor ons gevoel genoeg hebben verzameld, dan gaan we ermee naar het politiebureau. Het is wel even afwachten of er een reactie komt vanuit de politie. Wij willen verandering, gehoord worden en is het niet door de politie, dan willen wij dat andere mensen zich er ook mee gaan bemoeien. Want je bouwt iets op, breekt het nu weer af en dat is niet gezond’’, aldus de bewoonster.

Op dit moment zijn er 150 handtekeningen verzameld. De petitie is online te ondertekenen. 

 

 

Dagelijks het laatste nieuws, de nieuwste video's en een kijkje achter de schermen bij SCHIE in je mailbox ontvangen? Schrijf je in voor onze gratis nieuwsbrief: https://bit.ly/2H7desN

Advertentie

Gemeente Schiedam Waterklaar

Advertentie
maandag, 22 november 2021 17:34

’Izak zet net een stapje meer voor ons en dat waarderen wij enorm’’

Schiedam Nieuwland, de Staatsliedenbuurt om precies te zijn, heeft per direct een andere wijkagent. Izak van der Vliet, de vertrouwde wijkagent in de buurt, moet de wijk verlaten. Volgens zijn leidinggevende staan andere buurten onder water en is Izak daar als wijkagent nodig.
‘’ Wij denken dan, onder water, er worden twee wijkagenten omgeruild van positie. Behoudt onze wijkagent gewoon’’, vertelt Sonja Rietkerken, bewoonster van de buurt.

De buurt, die naar eigen zeggen ‘vecht’ voor een schone en veilige wijk, is het niet eens met het besluit en willen niet dat de wijkagent nu zijn werk moet voortzetten in West. Volgens Sonja gebeurd er op dit moment teveel, om nu een andere wijkagent neer te zetten. ‘’Wij als bewoners van de Staatsliedenbuurt zijn begonnen met het opknappen, met het verbeteren van de samenhang, van de veiligheid. Daar hebben we nu stappen ingezet. Izak zelf geeft aan nog niet klaar te zijn met de Staatsliedenbuurt en wij vinden zelf ook niet dat hij al klaar is.’’

Izak vertelde maart 2020 aan SCHIE waarom hij bij de politie is gegaan: "De politie trok me altijd heel erg en een beetje het geijkte verhaal: mensen willen helpen. Ik denk dat met name als wijkagent net dat stukje verschil kan maken voor de bewoners".

Om te laten horen dat de bewoners het niet eens zijn met het besluit, is er een petitie gestart. ‘’ Uiteindelijk is het hoe meer, hoe beter en hoe krachtiger ook de boodschap. Als we voor ons gevoel genoeg hebben verzameld, dan gaan we ermee naar het politiebureau. Het is wel even afwachten of er een reactie komt vanuit de politie. Wij willen verandering, gehoord worden en is het niet door de politie, dan willen wij dat andere mensen zich er ook mee gaan bemoeien. Want je bouwt iets op, breekt het nu weer af en dat is niet gezond’’, aldus de bewoonster.

Op dit moment zijn er 150 handtekeningen verzameld. De petitie is online te ondertekenen. 

 

 

Dagelijks het laatste nieuws, de nieuwste video's en een kijkje achter de schermen bij SCHIE in je mailbox ontvangen? Schrijf je in voor onze gratis nieuwsbrief: https://bit.ly/2H7desN

Advertentie

Gemeente Schiedam Waterklaar