Advertentie
woensdag, 25 maart 2020 23:37

Rode Kruis kan extra vrijwilligers voor telefooncirkel en andere activiteiten goed gebruiken

We spraken met mevrouw Duijn-Visscher, secretaris bij de afdeling van het Rode Kruis Nieuwe Waterweg Noord over de telefooncirkel.

Kunt u ons vertellen hoe het in zijn werk gaat?

De cirkel wordt ’s ochtends gestart door een vrijwilliger van het Rode Kruis. Deze belt de eerste persoon van de cirkel (meestal zijn er zo’n 8 tot 10 personen in een cirkel), die vervolgens de tweede belt. De tweede persoon belt de derde en zo gaat de cirkel rond en deze eindigt zodra de vrijwilliger weer is gebeld door de laatste persoon. Wanneer iemand mee wil doen dan kan iemand zich opgeven per mail of telefoon. Een vrijwilliger neemt dan contact op met de persoon en noteert de gegevens zoals wie er in geval van nood gebeld kan worden. We hebben al drie van die cirkels, maar wij dachten er is in deze tijd misschien toch behoefte aan meerdere.

Als er nu mensen zijn die hier graag als vrijwilliger aan mee willen doen, kunnen zij zich ook opgeven?

Ja zeker, dat kan altijd. Wij kunnen op een heleboel manieren vrijwilligers gebruiken. Naast de telefooncirkels hangt het van de vraag op het moment af waarmee onze vrijwilligers kunnen helpen. Dat kan zijn met het doen van boodschappen, of het voeren van telefoongesprekken. Ook bij de voedselbank is er hulp gegeven en bij het opzetten van de tenten bij de Prinses Margriethal heeft het Rode Kruis geholpen.

U kunt u aanmelden om in een telefooncirkel te komen of om als vrijwilliger aan de slag te gaan door te mailen naar:

info.nieuwewaterwegnoord@rodekruis.nl of te bellen naar telefoonnummer 010 - 2342049 (van negen tot twaalf uur ’s ochtends)

Rode Kruis kan extra vrijwilligers voor telefooncirkel en andere activiteiten goed gebruiken
Advertentie
woensdag, 25 maart 2020 23:37

Rode Kruis kan extra vrijwilligers voor telefooncirkel en andere activiteiten goed gebruiken

We spraken met mevrouw Duijn-Visscher, secretaris bij de afdeling van het Rode Kruis Nieuwe Waterweg Noord over de telefooncirkel.

Kunt u ons vertellen hoe het in zijn werk gaat?

De cirkel wordt ’s ochtends gestart door een vrijwilliger van het Rode Kruis. Deze belt de eerste persoon van de cirkel (meestal zijn er zo’n 8 tot 10 personen in een cirkel), die vervolgens de tweede belt. De tweede persoon belt de derde en zo gaat de cirkel rond en deze eindigt zodra de vrijwilliger weer is gebeld door de laatste persoon. Wanneer iemand mee wil doen dan kan iemand zich opgeven per mail of telefoon. Een vrijwilliger neemt dan contact op met de persoon en noteert de gegevens zoals wie er in geval van nood gebeld kan worden. We hebben al drie van die cirkels, maar wij dachten er is in deze tijd misschien toch behoefte aan meerdere.

Als er nu mensen zijn die hier graag als vrijwilliger aan mee willen doen, kunnen zij zich ook opgeven?

Ja zeker, dat kan altijd. Wij kunnen op een heleboel manieren vrijwilligers gebruiken. Naast de telefooncirkels hangt het van de vraag op het moment af waarmee onze vrijwilligers kunnen helpen. Dat kan zijn met het doen van boodschappen, of het voeren van telefoongesprekken. Ook bij de voedselbank is er hulp gegeven en bij het opzetten van de tenten bij de Prinses Margriethal heeft het Rode Kruis geholpen.

U kunt u aanmelden om in een telefooncirkel te komen of om als vrijwilliger aan de slag te gaan door te mailen naar:

info.nieuwewaterwegnoord@rodekruis.nl of te bellen naar telefoonnummer 010 - 2342049 (van negen tot twaalf uur ’s ochtends)

Rode Kruis kan extra vrijwilligers voor telefooncirkel en andere activiteiten goed gebruiken
Advertentie