Advertentie

'We zien in de hulpverlening nu nieuwe mogelijkheden om mensen te helpen'

donderdag, 23 april 2020 09:17

Stichting JIJ is een vrijwilligersorganisatie die op ervaringsdeskundige basis mensen met een eetprobleem en hun naasten proberen te helpen bij herstel. Dat doen ze door middel van zelfhulpgroepen maar ook met een inloophuis, het JIJ-huis, in Rotterdam Kralingen.

‘Ons inloophuis is tot 1 juni gesloten. Maar we wilden graag onze leden en onze vrijwilligers blijven steunen in deze moeilijke tijd. Dus we hebben eigenlijk alles naar online geplaatst. De inloop is verplaatst naar een virtuele inloop, deze wordt gehouden via Zoom. En daarnaast worden de groeps- en individuele begeleidingen via Zoom gegeven. Er worden workshops gegeven en er is een telefonisch spreekuur. Dus we zijn met allerlei dingen bezig om onze leden te blijven ondersteunen’ vertelt de Romy de Ruiter van Stichting JIJ op SCHIE FM.

‘Het zijn mensen met een psychische kwetsbaarheid. Veel van hun hebben nu geen therapie of hun dagelijkse structuur valt weg en daar willen we ze in ondersteunen. Sommige van hun hebben nog wel wat structuur maar dan willen ze toch graag ergens over praten want de algemene spanningen en alle nieuwsberichten zijn toch best wel veel. En zeker in combinatie met herstel willen we er graag voor hun als ervaringsdeskundigen blijven zijn’.

‘Heel veel hulpverleners bieden nu hulp aan via bellen of videobellen. En dat is eigenlijk wat wij ook doen, het is de enige optie die wij hebben. Wij merken dat de leden gewoon heel veel uit trainingen halen maar ook uit de huiskamersessies mis je heel erg de gezelligheid en positiviteit die Stichting JIJ altijd wel brengt. En ze missen ook een luisterend oor en mensen die gewoon weten hoe het is om een eerstoornis te hebben. En ook hoe het is om nu, in deze nieuwe situatie, je herstel weer op een andere manier vorm te geven’ zegt de Ruiter.

De Ruiter denkt dat als het Coronavirus bestreden is, er extra aandacht besteed moet worden aan het mentale aspect. ‘Ik denk dat we sowieso in de hulpverlening wel heel veel nieuwe mogelijkheden zien om mensen ook op afstand te kunnen begeleiden. En mensen die bijvoorbeeld niet naar het JIJ-huis toe kunnen komen, want daar hebben we zeker mee te maken; mensen met heel veel ondergewicht, kunnen wij nu op deze manier toch blijven ondersteunen. We zullen ook daarmee door blijven gaan. We zullen natuurlijk op den duur weer contact opnemen, als dat mogelijk is, met mensen dat ze weer naar het JIJ-huis toe kunnen komen en gesprekken kunnen hebben over hoe nu verder’.

‘We zitten normaal gesproken in Rotterdam Kralingen waar het JIJ-huis ook is. Maar in principe komen leden van ons uit heel Nederland, sommige komen uit Brabant. Maar toch zien we dat de meeste eigenlijk wel uit Rotterdam en omgeving komen. De leden die nu bij ons aanhaken, die het juist super fijn vinden om op afstand aan hun herstel met ervaringsdeskundigen te werken, kunnen zich aanmelden en krijgen totdat het JIJ-huis weer open is gratis het JIJ-thuis pakket aangeboden waar dus al die virtuele huiskamersessies in zitten, de telefoon , de livechat. Daar kunnen ze allemaal gratis gebruik van maken’ zegt de Ruiter.

‘Wij hebben een informatie, advies en steunpunt, dus ook voor naasten, waarbij je vanaf 12 jaar anoniem en zonder overleg met huisarts bij ons terecht kan voor informatie, advies en steunpunt en dan wordt bekeken wat Stichting JIJ kan beteken in het herstel. Dat is hoe het normaal gaat. Nu is het eigenlijk gewoon een kwestie met ons in contact komen door middel van de livechat, telefonisch spreekuur of via de mail. En dan wordt eigenlijk alles in gang gezet en zal telefonisch het intake gesprek plaatsvinden’ sluit de Ruiter af.

'We zien in de hulpverlening nu nieuwe mogelijkheden om mensen te helpen' afbeelding: https://www.stichting-jij.nl
Advertentie

'We zien in de hulpverlening nu nieuwe mogelijkheden om mensen te helpen'

donderdag, 23 april 2020 09:17

Stichting JIJ is een vrijwilligersorganisatie die op ervaringsdeskundige basis mensen met een eetprobleem en hun naasten proberen te helpen bij herstel. Dat doen ze door middel van zelfhulpgroepen maar ook met een inloophuis, het JIJ-huis, in Rotterdam Kralingen.

‘Ons inloophuis is tot 1 juni gesloten. Maar we wilden graag onze leden en onze vrijwilligers blijven steunen in deze moeilijke tijd. Dus we hebben eigenlijk alles naar online geplaatst. De inloop is verplaatst naar een virtuele inloop, deze wordt gehouden via Zoom. En daarnaast worden de groeps- en individuele begeleidingen via Zoom gegeven. Er worden workshops gegeven en er is een telefonisch spreekuur. Dus we zijn met allerlei dingen bezig om onze leden te blijven ondersteunen’ vertelt de Romy de Ruiter van Stichting JIJ op SCHIE FM.

‘Het zijn mensen met een psychische kwetsbaarheid. Veel van hun hebben nu geen therapie of hun dagelijkse structuur valt weg en daar willen we ze in ondersteunen. Sommige van hun hebben nog wel wat structuur maar dan willen ze toch graag ergens over praten want de algemene spanningen en alle nieuwsberichten zijn toch best wel veel. En zeker in combinatie met herstel willen we er graag voor hun als ervaringsdeskundigen blijven zijn’.

‘Heel veel hulpverleners bieden nu hulp aan via bellen of videobellen. En dat is eigenlijk wat wij ook doen, het is de enige optie die wij hebben. Wij merken dat de leden gewoon heel veel uit trainingen halen maar ook uit de huiskamersessies mis je heel erg de gezelligheid en positiviteit die Stichting JIJ altijd wel brengt. En ze missen ook een luisterend oor en mensen die gewoon weten hoe het is om een eerstoornis te hebben. En ook hoe het is om nu, in deze nieuwe situatie, je herstel weer op een andere manier vorm te geven’ zegt de Ruiter.

De Ruiter denkt dat als het Coronavirus bestreden is, er extra aandacht besteed moet worden aan het mentale aspect. ‘Ik denk dat we sowieso in de hulpverlening wel heel veel nieuwe mogelijkheden zien om mensen ook op afstand te kunnen begeleiden. En mensen die bijvoorbeeld niet naar het JIJ-huis toe kunnen komen, want daar hebben we zeker mee te maken; mensen met heel veel ondergewicht, kunnen wij nu op deze manier toch blijven ondersteunen. We zullen ook daarmee door blijven gaan. We zullen natuurlijk op den duur weer contact opnemen, als dat mogelijk is, met mensen dat ze weer naar het JIJ-huis toe kunnen komen en gesprekken kunnen hebben over hoe nu verder’.

‘We zitten normaal gesproken in Rotterdam Kralingen waar het JIJ-huis ook is. Maar in principe komen leden van ons uit heel Nederland, sommige komen uit Brabant. Maar toch zien we dat de meeste eigenlijk wel uit Rotterdam en omgeving komen. De leden die nu bij ons aanhaken, die het juist super fijn vinden om op afstand aan hun herstel met ervaringsdeskundigen te werken, kunnen zich aanmelden en krijgen totdat het JIJ-huis weer open is gratis het JIJ-thuis pakket aangeboden waar dus al die virtuele huiskamersessies in zitten, de telefoon , de livechat. Daar kunnen ze allemaal gratis gebruik van maken’ zegt de Ruiter.

‘Wij hebben een informatie, advies en steunpunt, dus ook voor naasten, waarbij je vanaf 12 jaar anoniem en zonder overleg met huisarts bij ons terecht kan voor informatie, advies en steunpunt en dan wordt bekeken wat Stichting JIJ kan beteken in het herstel. Dat is hoe het normaal gaat. Nu is het eigenlijk gewoon een kwestie met ons in contact komen door middel van de livechat, telefonisch spreekuur of via de mail. En dan wordt eigenlijk alles in gang gezet en zal telefonisch het intake gesprek plaatsvinden’ sluit de Ruiter af.

'We zien in de hulpverlening nu nieuwe mogelijkheden om mensen te helpen' afbeelding: https://www.stichting-jij.nl