Advertentie
dinsdag, 07 april 2020 20:08

Mieke Wigmans: 'ik heb nog wel eens senioren aan de lijn die heel verdrietig zijn en huilen'

Schiedam - Stichting J&S projecten zit tijdens deze tijden zeker niet stil. SCHIE FM sprak met Mieke Wigmans: 'Ik heb nog wel eens senioren aan de lijn die heel verdrietig zijn en huilen'.

‘Wij zijn bezig in Schiedam-Zuid, daar werkt onze stichting, we zijn lekker bezig’ zegt Wigmans.

‘Vanaf dat we doorhadden dat Corona serieus werd in Nederland, dat was een beetje begin maart, moesten we wat gaan verzinnen. We hebben in die vijf jaar zoveel senioren achter de voordeur kunnen mobiliseren om naar onze mooie projecten te komen. Maar ik zag de bui al hangen; die zitten straks weer achter de voordeur. Hoe gaan we dat oplossen? Toen is het idee van de behoeftetelefoon toch wel een beetje bij mij ontstaan, ook na klankborden met Willy. Toen kwam het idee voor de behoeftetelefoon. Dat wij de senioren kunnen bellen maar zij ons ook kunnen bellen wanneer ze echt thuis moeten gaan zitten. En daar maken de senioren echt gebruik van. Ze bellen met een vraag of voor bijvoorbeeld boodschappen of medicijnen die gebracht moeten worden. En wij bellen met senioren om gewoon een praatje aan te gaan. Ik kan me voorstellen als je hele dagen alleen thuis zit en je kinderen en kleinkinderen niet langs mogen komen, maar dan heb je wel eens telefonisch contact, je je toch eenzaam voelt. Maar ik denk dat als je namens de stichting belt je toch andere gesprekken krijgt’ vertelt Wigmans.

‘En dan heb ik toch nog wel eens senioren aan de lijn die heel verdrietig zijn en huilen. Dan probeer je daar wat langer mee te kletsen. Als Stichting J&S projecten proberen we de positief altijd voorop te zetten en zo de senioren toch weer op de rails proberen te zetten. En we proberen het gesprek met ze aan te gaan’.

Om ook een lichtpuntje te geven aan deze mensen brengt Stichting J&S ook eten rond. ‘Er gebeurt zoveel in Zuid, dat is echt ongelooflijk. Dat is de Gorzen hè, de Gorzen is altijd wel bezig om voor een ander iets te betekenen. Dat eten rondbrengen is natuurlijk ook een lichtpuntje voor deze senioren. Ook al staan we op anderhalve meter, even overhandigen en een praatje. En als je dan als reactie krijgt van: jullie zijn zo lief voor me, ik ben jullie zo dankbaar. Dan weet je waar je het voor doet’ zegt Wigmans.

‘Het is dat wij als vrijwilligers de wijk ingaan en het eten overhandigen, maar dan is het ook echt wel die anderhalve meter. Maar ik merk wel aan sommige senioren dat hun huis heel erg op hun afkomt. En dan is het: ja, ik ga toch maar even naar de Maasboulevard. Het is natuurlijk ook moeilijk om met dit weer binnen te blijven. En als ze dan naar de Maasboulevard gaan vraag ik altijd ; hoe ga je dan, en waar ga je dan zitten, hoe houd je je afstand. En dan merk ik toch wel dat senioren zeggen: nee anderhalve meter, ik wil niemand naast me. Ik wil niemand in mijn huis. Dat ze toch wel voorzichtig zijn’ sluit Wigmans af.

Het nummer van de behoeftetelefoon is: 0653283235

Mieke Wigmans: 'ik heb nog wel eens senioren aan de lijn die heel verdrietig zijn en huilen' Foto: archief
Advertentie
dinsdag, 07 april 2020 20:08

Mieke Wigmans: 'ik heb nog wel eens senioren aan de lijn die heel verdrietig zijn en huilen'

Schiedam - Stichting J&S projecten zit tijdens deze tijden zeker niet stil. SCHIE FM sprak met Mieke Wigmans: 'Ik heb nog wel eens senioren aan de lijn die heel verdrietig zijn en huilen'.

‘Wij zijn bezig in Schiedam-Zuid, daar werkt onze stichting, we zijn lekker bezig’ zegt Wigmans.

‘Vanaf dat we doorhadden dat Corona serieus werd in Nederland, dat was een beetje begin maart, moesten we wat gaan verzinnen. We hebben in die vijf jaar zoveel senioren achter de voordeur kunnen mobiliseren om naar onze mooie projecten te komen. Maar ik zag de bui al hangen; die zitten straks weer achter de voordeur. Hoe gaan we dat oplossen? Toen is het idee van de behoeftetelefoon toch wel een beetje bij mij ontstaan, ook na klankborden met Willy. Toen kwam het idee voor de behoeftetelefoon. Dat wij de senioren kunnen bellen maar zij ons ook kunnen bellen wanneer ze echt thuis moeten gaan zitten. En daar maken de senioren echt gebruik van. Ze bellen met een vraag of voor bijvoorbeeld boodschappen of medicijnen die gebracht moeten worden. En wij bellen met senioren om gewoon een praatje aan te gaan. Ik kan me voorstellen als je hele dagen alleen thuis zit en je kinderen en kleinkinderen niet langs mogen komen, maar dan heb je wel eens telefonisch contact, je je toch eenzaam voelt. Maar ik denk dat als je namens de stichting belt je toch andere gesprekken krijgt’ vertelt Wigmans.

‘En dan heb ik toch nog wel eens senioren aan de lijn die heel verdrietig zijn en huilen. Dan probeer je daar wat langer mee te kletsen. Als Stichting J&S projecten proberen we de positief altijd voorop te zetten en zo de senioren toch weer op de rails proberen te zetten. En we proberen het gesprek met ze aan te gaan’.

Om ook een lichtpuntje te geven aan deze mensen brengt Stichting J&S ook eten rond. ‘Er gebeurt zoveel in Zuid, dat is echt ongelooflijk. Dat is de Gorzen hè, de Gorzen is altijd wel bezig om voor een ander iets te betekenen. Dat eten rondbrengen is natuurlijk ook een lichtpuntje voor deze senioren. Ook al staan we op anderhalve meter, even overhandigen en een praatje. En als je dan als reactie krijgt van: jullie zijn zo lief voor me, ik ben jullie zo dankbaar. Dan weet je waar je het voor doet’ zegt Wigmans.

‘Het is dat wij als vrijwilligers de wijk ingaan en het eten overhandigen, maar dan is het ook echt wel die anderhalve meter. Maar ik merk wel aan sommige senioren dat hun huis heel erg op hun afkomt. En dan is het: ja, ik ga toch maar even naar de Maasboulevard. Het is natuurlijk ook moeilijk om met dit weer binnen te blijven. En als ze dan naar de Maasboulevard gaan vraag ik altijd ; hoe ga je dan, en waar ga je dan zitten, hoe houd je je afstand. En dan merk ik toch wel dat senioren zeggen: nee anderhalve meter, ik wil niemand naast me. Ik wil niemand in mijn huis. Dat ze toch wel voorzichtig zijn’ sluit Wigmans af.

Het nummer van de behoeftetelefoon is: 0653283235

Mieke Wigmans: 'ik heb nog wel eens senioren aan de lijn die heel verdrietig zijn en huilen' Foto: archief
Advertentie