Advertentie
Advertentie
vrijdag, 22 mei 2020 16:01

'De Erker is NIET failliet'

Schiedam - 'Helaas heb ik via het roddelcircuit te horen gekregen dat men denkt dat De Erker failliet is...' zegt Ina Blans-Visser, de bedrijfsleider van Stichting de Erker. 'Nee dat zijn wij gelukkig niet!'

Wat is er dan wel aan de hand? 'Ook wij moesten vanwege het coronavirus sluiten. Ondertussen versoepelen er veel maatregelen en gaan er gelukkig alweer diverse instanties en maatschappelijke initiatieven open onder strenge voorwaarden.'

Gaat de Erker ook weer open? 'De Erker is groot. Twaalf ruimtes, lokalen, zalen en een groot kantoor. We hebben 52 vrijwilligers en drie betaalde krachten. Open gaan is helaas met alle maatregelen, de doelgroepen en de aantallen gebruikers niet zo eenvoudig als het lijkt' zegt Ina. 'Wij hebben met heel veel regels te maken en vallen in de noodwet onder maar liefst vijf categorieën'.

'Wij zijn als bestuur en bedrijfsleiding echt druk bezig om alles goed op papier te krijgen. Zodra dit goed gekeurd is worden al onze vrijwilligers als eerste op de hoogte gebracht.De meeste van onze vrijwilligers vallen in de risicogroep. Zij zijn straks als het zover is onze belangrijkste graadmeter over wanneer we open gaan!'

Zodra er ook voor ons Erkermensen duidelijkheid is over wanneer we weer open gaan, hoe we het in de praktijk goed naar de verplichte coronaregels kunnen uitvoeren en wij voor zowel de gasten als de vrijwilligers van Stichting De Erker een coronaveilige Erker kunnen aanbieden gaan wij helemaal open!'

Inmiddels is wel het kinderdagverblijf, onder strenge voorwaarden, weer open. En Radio De Erker is weer te beluisteren. Werklui zijn in De Erker de laatste puntjes op de i aan het zetten betreft het energiezuinig maken van het gebouw. De post voor de dak en thuislozen kan twee maal per week worden opgehaald. 'Op de achtergrond zijn wij druk bezig om alles goed te regelen' zegt Ina.

'De Erker is NIET failliet'
Advertentie
Advertentie
vrijdag, 22 mei 2020 16:01

'De Erker is NIET failliet'

Schiedam - 'Helaas heb ik via het roddelcircuit te horen gekregen dat men denkt dat De Erker failliet is...' zegt Ina Blans-Visser, de bedrijfsleider van Stichting de Erker. 'Nee dat zijn wij gelukkig niet!'

Wat is er dan wel aan de hand? 'Ook wij moesten vanwege het coronavirus sluiten. Ondertussen versoepelen er veel maatregelen en gaan er gelukkig alweer diverse instanties en maatschappelijke initiatieven open onder strenge voorwaarden.'

Gaat de Erker ook weer open? 'De Erker is groot. Twaalf ruimtes, lokalen, zalen en een groot kantoor. We hebben 52 vrijwilligers en drie betaalde krachten. Open gaan is helaas met alle maatregelen, de doelgroepen en de aantallen gebruikers niet zo eenvoudig als het lijkt' zegt Ina. 'Wij hebben met heel veel regels te maken en vallen in de noodwet onder maar liefst vijf categorieën'.

'Wij zijn als bestuur en bedrijfsleiding echt druk bezig om alles goed op papier te krijgen. Zodra dit goed gekeurd is worden al onze vrijwilligers als eerste op de hoogte gebracht.De meeste van onze vrijwilligers vallen in de risicogroep. Zij zijn straks als het zover is onze belangrijkste graadmeter over wanneer we open gaan!'

Zodra er ook voor ons Erkermensen duidelijkheid is over wanneer we weer open gaan, hoe we het in de praktijk goed naar de verplichte coronaregels kunnen uitvoeren en wij voor zowel de gasten als de vrijwilligers van Stichting De Erker een coronaveilige Erker kunnen aanbieden gaan wij helemaal open!'

Inmiddels is wel het kinderdagverblijf, onder strenge voorwaarden, weer open. En Radio De Erker is weer te beluisteren. Werklui zijn in De Erker de laatste puntjes op de i aan het zetten betreft het energiezuinig maken van het gebouw. De post voor de dak en thuislozen kan twee maal per week worden opgehaald. 'Op de achtergrond zijn wij druk bezig om alles goed te regelen' zegt Ina.

'De Erker is NIET failliet'
Advertentie